Takaisin

TAMKista 31.12.2018 valmistuneet

TAMKista 31.12.2018 valmistuneet

TAMKista valmistui 31.12.2018 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Kuva: Essi Kannelkoski
Kuva: Essi Kannelkoski

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Ajoneuvotekniikan koulutus

Heimonen, Niko Samuel
Munne, Joonas
Oksanen, Leo Jarno Kristian
Valtonen, Lauri Hermanni

Auto- ja kuljetustekniikka

Aalto, Henri Tapani
Miettinen, Miikka Ilari
Pakarinen, Ville Johannes

Biotuote- ja prosessitekniikka

Aspholm, Elda Adeline Sophie
Karppanen, Miia Hannele
Lindström, Aaro Tapio
Siponen, Alexandra
Strömberg, Niklas Helge Daniel
Timms, Nico Sebastian Albert
Vanhatalo, Mikko Markus

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Gnawali, Netra Prasad
Lindholm, Joel Johannes
Sandman, Joonas Aleksanteri Arinpoika

Degree Programme in Environmental Engineering

Korkalainen, Juho Mikael

Degree Programme in International Business

Abakumova, Ekaterina
Löytäinen, Jere Otto Ilari
Njeukam, Gael White
Wang, Yuqing

Degree Programme in Media and Arts

Hirvikoski, Jarmo Juhani
Kuivila, Juuso Artturi
Mittilä, Marcus Anders
Nolvak, Andres
Puukari, Simeon Timo Mikael
Sutelainen, Eemeli Artturi

Fysioterapeuttikoulutus

Lehtola, Samu Jeremias

Kone- ja tuotantotekniikka

Linkopuu, Teemu Isto Olavi

Konetekniikan koulutus

Huotila, Henri Juhani
Jussila, Julius Kasper
Kaattari, Jani Markus
Mäkelä, Mira Johanna
Similä, Mikko Heikki Olavi
Sirén, Jarkko Juhani

Laboratorioala

Kauppi, Ville Sakari Esanpoika
Kosonen, Siiri Sofia

Laboratoriotekniikka

Pekkarinen, Sonja Eveliina
Romppanen, Annastiina Elina

Liiketalouden koulutus

Huhdanpää, Annika Irmeli
Härkönen, Lotta Maria
Kangas, Karoliina Irene
Kekki, Tommi Waltteri
Kestilä, Essi Maria Elisabeth
Markkanen, Satu Inkeri
Markkula, Tuula Kristiina
Nieminen, Maria Sofia
Peltola, Henna Katariina
Pentti, Anni Elisa Ester
Rytilahti, Erkki Oskari
Salavamäki, Ida Maritta
Seitsonen, Jami Kristian
Sperisen, Anna Kaisa
Turklin, Kimi Rasmus
Virtanen, Mauri Mikael
Virtanen, Mikael Matias
Lempola, Laura-Maria Emilia
Mustonen, Taina Maija Inkeri
Mutka, Tomi Juhani
Ruokola, Erika Maria Katariina

Matkailu

Pajulahti, Minna Helena

Media-alan koulutus

Hiltunen, Jyri Julius
Juhava, Vilma Victoria
Karjalainen, Sakari Kuisma
Kälve, Leena Elisabeth
Nevala, Juha Johannes
Nivaro, Lumi Elisabet
Pakila, Tomi Tapio
Pääkkönen, Ninni Annikki
Pöri, Ilari Mikael

Metsätalouden koulutus

Kovanen, Kasper Frans Kristian
Kuivasto, Vera Maria
Mäkkylä, Lasse Niilo Taavetti
Pääkkönen, Jyri Juhana
Saarivuori, Juha Mikael
Laakso, Petteri Juhani

Musiikkipedagogin koulutus

Erdogan, Marja Erika
Lintonen, Sanni Natalia
Miettunen, Hilkka Maria
Rauhamaa, Jaakko Akseli

Palvelujen tuottaminen ja johtaminen

Isoluoma, Hanne Maria Katariina
Teiri, Tuula Tellervo

Palveluliiketoiminnan koulutus

Grönberg, Risto Polka Tapani
Haapalehto, Ella Anniina
Hannula, Milla Annastiina
Järvinen, Miisa-Maija Matilda
Kananen, Auri Katariina
Kauppinen, Henna Johanna
Korteniemi, Reetta-Liisa Emilia
Koto, Juho Joonas
Laitinen, Roosa Maria
Läspä, Nelli Aliisa
Mattila, Marianna Eveliina
Mäntylä, Joona Jeremias
Niittumaa, Nea Krista Eveliina
Pihlajamäki, Jani Markus
Piiroinen, Sara Eerika
Runsas, Iina Lotta Karoliina
Saarinen, Emmi Maria
Södergård, Miikka Matias
Tuppurainen, Juho Oskari
Urpo, Marianna Seliina
Vainionpää, Satu Pauliina

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikka

Karelius, Aleksi Matias
Paloviita, Mikko Tapani
Taavila, Antti Elias

Radiografia ja sädehoito

Thorström, Tuure Markus

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus

Korhonen, Helka Matilda
Mattila, Henri Aleksi
Niskanen, Juha Heikki

Rakennusalan työnjohdon koulutus

Kangasjärvi, Juhani Lauri Sakari
Komsa, Joonas Juhani Valdemar
Nevanpää, Mika Markus
Perkiömäki, Jouko Olavi
Salmela, Aki Matias

Rakennusarkkitehtikoulutus

Hujanen, Sanni Juulia
Ravattinen, Laura Ilona

Rakennustekniikka

Sammalisto, Simo Pekka Armas
Varjo, Aleksi Voitto Uolevi

Sairaanhoitajakoulutus

Hakala, Sanni Marleena
Halme, Sanna Pauliina
Heinonen, Ninni Maaria
Hämäläinen, Juho Pekka
Jaakkola, Leena Kaisa
Junkkari, Hanna Kristiina
Juujärvi, Laura Elina
Kuhna, Reetta Sofia
Kuuppo, Emilia Rosa Sofia
Lehtovaara, Ansku Irene Eleonoora
Lempiäinen, Jenni Hannele

Sosiaaliala

Torkkola, Jaana Kaarina

Sosionomikoulutus

Airaksinen, Jenni Maria
Karjalainen, Mette Katariina
Lauri, Lotta-Emilia Mariella
Lintula, Anni-Maria
Nisumaa, Ida Anneli Justiina
Nurmela, Marita Susanna
Nyberg, Tiia Sofia
Suvanto, Rebekka Alexandra
Tyyskä, Miia Päivikki

Sähkö- ja automaatiotekniikka

Ilvesmäki, Joonas Ariel
Kaunisto, Joonas Veli Tapani
Kytö, Tomi Lasse Juhani
Lempinen, Toni Taneli
Matikka, Teemu Aleksi
Takala, Janne Juhani

Sähkötekniikka

Vasenius, Jani Tapani

Talotekniikan koulutus

Ala-Nikkola, Valtteri Juhani
Hokka, Karri Kalevinpoika
Kokkonen, Markus Ilmari
Lahtinen, Miira Annika
Pajunen, Lasse Aleksi
Pälä, Heikki Tapani

Tieto- ja viestintätekniikka

Pitkänen, Katri Jenni Elina
Wallin, Miro Aleksanteri

Tietojenkäsittelyn koulutus

Heikkinen, Siiri Adalmiina
Moisio, Sonja Katariina
Rahkola, Mikko Eemeli
Savolainen, Siiri Hanna Helinä
Stenman, Vilho Severi
Ukkola, Tuomas Jouko Kalervo

Tietotekniikka

Elomaa, Jannu Tapio
Luoma, Anna-Lotta Sofia
Mäki, Heikki Johannes

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Automaatioteknologia
Yli-Paunu, Eeva

Degree Programme in Information Technology

Jylhä, Niko Petteri

Hyvinvointiteknologia

Peltoniemi, Petra Pauliina

Kliininen asiantuntija

Halmila-Tarvainen, Henna Tuulia
Mattila, Heidi Emilia

Master's Degree in Educational Leadership

Affleck, Francesca
Rasi, Mark Anthony

Palvelu- ja projektiliiketoiminta

Jarkko, Terhi Johanna

Rakentaminen ja talotekniikka

Mäki, Toni Antti Tapani

Sosionomikoulutus

Ala-Marttila, Anu Birgitta
Haapakoski, Kristiina
Hajdinaj, Riikka Maaret Kaarina
Rajala, Johanna Kristiina
Ruotsalainen, Minna Elina
Unkuri, Kristian

Teknologiaosaamisen johtaminen

Ali-Lekkala, Aki Petteri
Tolonen, Joni Raine Johannes

Yrittäjyys

Antila, Kimmo Sakari
Bergström, John Erik Christian
Malvisalo, Markus Mikael
Nikkilä, Esa Juhani
Nikunen, Ville Juhani
Raatikka, Anniina

Muokattu 15.01.2019