Takaisin

TAMKista 31.5.2017 valmistuneet

TAMKista 31.5.2017 valmistuneet

31.5.2017 TAMKista valmistui uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen www-sivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Auto- ja kuljetustekniikka

Hoivala, Matti Juhani
Jaakkola, Joni Mikael
Juusela, Miikka Aukusti
Järvensivu, Ville Santeri
Kanerva, Olli Antero
Laitinen, Mikko Valtteri
Moisio, Joose Antti-Esko
Pärssinen, Kalle Petteri
Sipponen, Aapo Valtteri
Turunen, Esa Christian
Virinsalo, Henri Tapio
Vuorinen, Mikko Lauri Johannes

Bioanalytiikka

Kujanpää, Iina Liisa

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Jalava, Iiro Juhani

Degree Programme in Environmental Engineering

Nuretdinov, Ramil Rifovich

Degree Programme in International Business

Ali-Raatikainen, Renata Elizabeth Raimontytär
Anttila, Ville Tapio
Cai, Yi
Dvorakova, Anna Marie
Heinonen, Elina
Wanka, James-Rawlings Nchegham

Degree Programme in Media

Nieminen, Teppo Niilo Tapio
Wenttola, Viljami Jupiter

Elokuva ja televisio

Junkkila, Sunna Annukka
Lamminpää, Veera Liisa
Lehtonen, Irene Maria Amanda
Lehtonen, Saara Sofia
Mäkinen, Rosa-Maria Alexandra
Naukkarinen, Tatu Pekka Tapani

Energia- ja ympäristötekniikka

Kivi, Iida Vilhelmiina

Fysioterapeuttikoulutus

Laaksonen, Riitta Elina
Tiilikainen-Kokko, Tiina Emilia

Hoitotyö

Aalto, Pauliina Katriina
Ahtiainen, Hanna Maija
Aspholm, Elsi Maria
Babbit, Eveliina Michelle Savannah
Backman, Jaana Hannele
Haapala, Mari Anneli
Hack, Johanna Katariina
Hakala, Mari Karoliina
Hakkinen, Eetu Rafael
Harju, Anna Kaarina
Harju, Elli Helena
Hartman, Henna Lotta Pauliina
Heikkinen, Joni Henrik
Hietalahti, Satu Sinikka
Hoikkala, Laura Kristiina
Honkanen, Marjukka Linnea
Huhtaniemi, Sonja-Anneli Bernadette
Hult, Noona Karoliina Olivia
Häkkinen, Laura Henna Kristiina
Jokinen, Ville Valtteri
Juoperi, Mikael Jari Johannes
Jurttila, Emriikka Eveliina
Jyrkiäinen, Emma Juulia
Järvensivu, Mira Marjaana
Kaapu, Meri-Tuulia
Kaljadin, Jasmin Henrietta
Kallio, Anna-Maria Karoliina
Kaulimo, Minna Maria
Keskinen, Ainomaija Eveliina
Koivisto, Jenni Pauliina
Kortelahti, Jonna Karoliina
Kortesniemi, Camilla Alexandra
Koskela, Nea Emilia
Koski, Vera Linda Sofia
Koskinen, Sami Henrik
Kovanen, Laura Emilia
Kulojärvi, Henna Maini Marketta
Kyllijoki, Jaana Marjatta
Kähkönen, Toni Antero
Lahtinen, Anniina Piritta
Lamminmäki, Jenna Jaana Aliisa
Lampinen, Heli Maria
Lehtinen, Amanda Emilia
Lehto, Nora Amanda Emilia
Lehtonen, Jaana Kristiina
Leppänen, Jutta Johanna
Lilja, Aleksi Marko Mikael
Linnainmaa, Laura Maria
Loponen, Pauliina Mirjam
Mahkonen, Otto Aukusti
Manninen, Niina Annika
Mehtonen, Elina Katariina
Mikkola, Salla Maria
Moilanen, Marjut Hannele
Muola, Mirva Sinikka
Muyau, Adrian Andre
Mäenpää, Elina Tuuli Marianna
Mäenpää, Henri Tapio
Mäkelä, Jaana Eveliina
Mäkinen, Minna Katri Susanna
Niivee, Mira Aina Emilia
Niskanen, Anna Emilia
Nurmi, Ilona
Nykky, Meri Pauliina
Nytorp, Jenna Johanna
Palomäki, Tuija-Helena
Peltonen, Riina Eerika
Perälä, Leena Maria
Piilemä, Mira Malviina
Pirttiniemi, Jasmina Tiia Eveliina
Poikolainen, Petra Maria
Posti, Ella Maria
Puisto, Juho Oskari
Pääkkönen, Jaana Anniina
Raisio, Jonna Leea Karoliina
Rajanen, Anna Lotta Aleksiina
Rauma, Nina Elina
Saarilampi, Magdaleena Outi Emilia
Saarimaa, Paula Marjut
Sadinmäki, Mirka Annika
Saksa, Outi Johanna
Salminen, Heidi Marketta
Salonen, Heli Anneli
Salonen, Sanna Kristiina
Sippola, Anniina Helena
Surakka, Silja Arja Kaarina
Tanttu, Katja Anniina
Tapiala, Asta Maarit Kaarina
Tiira, Tiina Elina
Tikka, Annina Elina
Toivola, Aura Tuulia
Toivola, Sarianna Kristiina
Tuomaala, Marianne Katriina
Turunen, Heidi Maria
Tähtinen, Maria Emilia
Ukkonen, Ida Johanna
Vainio, Karoliina Loviisa
Vainiola, Anni Katariina
Valli, Karoliina Silja Sofia
Vieruaho, Laura Emilia
Voltti, Arttu Felix Nikolai

Hotelli- ja ravintola-ala

Koivumäki, Sanna Kaisa
Rulja, Tanja Helena

Kone- ja tuotantotekniikka

Airikkala, Antti Johannes
Asukas, Lassi Veikko Johannes
Auvinen, Elina Astrid
Heikura, Mika Kristian
Juvonen, Olli Hermanni
Keituri, Mikko Veli-Petteri
Koivu, Kimi Valtteri
Koski, Joni Matti Juhani
Kulju, Esko Hermanni
Kyöstilä, Lauri Johannes
Laurikainen, Olli Juhani
Lehtimäki, Janne Juhani
Lehtinen, Niko Aleksi
Makkonen, Jukka Johannes
Nieminen, Jarno Asser
Petäjistö, Samuli Ilmari
Rannala, Olavi
Riuttaskorpi, Markus Mikael
Sallinen, Tuomas Olavi
Salo, Heikki Juhani Kainpoika
Taupila, Topi Oskari
Tiitola, Tero Kalervo
Tilander, Jeremias Eero August
Vehmaa, Markus Tapio
Vesala, Tuomas Antti Matias
Väisänen, Ossi Juhani

Konetekniikan koulutus

Gerland, Bastian
Soili, Piia Anniina
Vairinen, Noora Emilia

Kuvataide

Allonen, Miska Alexander
Keva, Arsi Oula Johannes
Lalja, Roosa Maria
Lehikoinen, Hanna Mari
Mäkelä, Emilia Nea
Mäkipää, Sanni Elina
Silvennoinen, Mikko Juhani

Kätilökoulutus

Yli-Valkama, Pirita Marion

Laboratorioala

Petman, Henry Anton
Soininen, Juho Tapio

Liiketalouden koulutus

Andrejeff, Tuija Marja-Terttu
Annila, Johanna Vilhelmiina
Duray, Minna Johanna
Fors, Matias Heikki Samuli
Gröhn, Viivi Maarit
Heinonen, Mari Susanna
Hyvärinen, Jonna Katariina
Juutinen, Anna-Erika
Korpela, Janita Carolina
Kotkajuuri, Aleksi Ilmari
Lehdonmäki, Saara Katariina
Leinonen, Merja Aulikki
Marttila, Laura Katariina
Muukkonen, Nina Emilia
Naumi, Matias Nikolai
Niinimäki, Heidi Maria
Nikunoja, Nelli Irene
Raatikainen, Jani Ville-Heikki
Rajala, Anu Aliina
Rantakangas, Enni Karoliina
Sammelvuo, Riikka Marjatta
Seppälä, Susanna
Suominen, Janette Sarita Elisabet
Tähkänen, Leena Maarit

Metsätalouden koulutus

Isohanni, Allan
Kohtakangas, Karoliina Jenny Aleksandra
Kuru, Miska Sakari
Lempinen, Kalle Valtteri
Salo, Peetu Eemeli
Tamminen, Lauri Matti Ilmari
Tiitinen, Miikkael
Uusitalo, Mikko Henrik
Vanhanen, Valtteri Kristian
Virtanen, Mikko Oskari

Musiikki

Ahlqvist, Meerika Elisabeth
Alakärppä, Riikka Katariina
Anttikoski, Helga Maria
Eskelinen, Heidi Kristiina
Likitalo-Goesch, Hanna Maria
Sydänmetsä, Eero Oskari

Musiikkipedagogin koulutus

Jantsikene, Kaja
Jokinen, Hanna Aliina
Keskinen, Outi Elina
Koekoek, Jasper
Käyhty, Milla Maarja Anriikka
Ojala-Oksala, Johanna Kukka-Maaria
Paananen, Päivi Marjaana
Raukola, Pasi Oskari

Palvelujen tuottaminen ja johtaminen

Bärling, Elina Maarit
Jokinen, Susanna Katariina

Palveluliiketoiminnan koulutus

Vesanen, Anu Johanna

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikka

Autio, Tomi Joakim
Ahola, Anna-Maria
Heimonen, Janne Ilmari
Huitu, Janne Ilari
Kiljander, Ville Pasi Juhani
Kinnunen, Pekka Juhani
Kontio, Ville Henrik
Neuvonen, Joonas Antero
Paavilainen, Lotta Eveliina
Seläntö, Marko Juhani

Radiografia ja sädehoito

Vasko, Tiia Mari Johanna

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus

Ryhänen, Juha Petri

Rakennusalan työnjohdon koulutus

Hakamäki, Olga Susanna
Nikula, Antti Matti Johannes

Rakennustekniikka

Aalto, Satu-Maiju Anneli
Aaltonen, Tommi Tapani
Ala-Hakuni, Mikko Eemeli
Eerola, Riku Olavi
Haavisto, Roni Kalevi
Hakala, Juho Kari Kalervo
Hakanen, Antti Pekka Fredrik
Harjula, Sami Juha Mikael
Helkiö, Veetu Erik
Herkert, Julia Annika
Herrala, Maria Emilia
Hietaniemi, Vili Severi
Hirvonen, Sami Juhani
Hjulgren, Lauri Valtteri
Ikävalko, Juho Henri Petteri
Järvinen, Saara Elina
Kalliomäki, Mika Antero
Kilpinen, Justus Kristian
Kivelä, Hermanni Markus
Koljonen, Sami Veikko Valtteri
Koskipää, Karoliina Miina Julia
Kuusisto, Miika Aleksi
Laahanen, Jari Juhani
Lahtinen, Roope Valtteri
Laine, Santeri Markku Tapani
Leppänen, Aleksi Juhani
Lindroos, Nora Jessica
Linnas, Joel Antti Aleksi
Luhtamaa, Henri Juhani
Lähteenmäki, Jere Paavali
Lähteenmäki, Teemu Juhani
Maijala, Janne Ilkka Olavi
Marttila, Toni Sakari
Matviiv, Svjatoslav
Metsätalo, Katja Elina
Männikkö, Jari-Matti Jalmari
Nieminen, Ville Petteri
Niskanen, Jani Aleksi
Oksanen, Ismo Taneli
Pasanen, Ville Verner
Pasi, Henna Mirjami
Päivinen, Olli Petteri
Rahkonen, Julia Anniina
Ruonavaara, Eira Tellervo
Ruutikainen, Pekka Eemeli
Saastamoinen, Teemu Aleksi
Salminen, Atte Viljami
Salo, Mirva Amanda
Saloniemi, Jani Matias
Santanen, Marko Matias
Sistonen, Petra Katriina
Tanila, Airi Erika
Tarri, Lassi Ilmari
Tuomisto, Markku Antti
Valkonen, Miika Matias

Sairaanhoitajakoulutus

Alanko, Elina Hannele
Haapakoski, Vive Maarit
Hakkarainen, Krista Johanna
Hakkarainen, Tiia Janniina
Hallamaa, Heidi Tuuli Maria
Haltia, Elina Kristiina
Hytti, Heli Tuulikki
Järvenpää, Henni-Maari Henriikka
Kiilava, Sari Pauliina
Knuuttila, Laura Janette
Koljonen, Jenni Marjaana
Littunen, Sanna-Mari
Marttinen, Heidi Leena Johanna
Nahum, Hava Solja
Ollonberg, Heini Maria Hellikki
Poutanen, Krista Emilia
Pönkä, Katri Sofia
Salomäki, Minna Elina
Valanne, Reetta Maria
Viljanen, Eeva Maria

Sosionomikoulutus

Joutsi, Sinikka Anita
Lalli, Anne Maria
Latvala, Kati Erika
Luuppala, Taru Karita
Ojala, Mari Päivi Johanna
Padinki, Emma Annika
Rantamäki, Sini Eveliina
Reuna, Miia Inkeri
Vuolle, Marika Hannele

Sähkötekniikka

Aarnio, Laura Hannele Kristiina
Airaksinen, Eetu Oskari
Jaakkola, Jesse Juhani Esanpoika
Jalonen, Lasse Valtteri
Jokisalo, Olli Ilmari
Järvinen, Artti Petteri
Kauppi, Juho Tuomas
Kiviniemi, Joel-Pekka Antero
Koivula, Tommi Tapio
Kuusisto, Arttu Matias
Käkelä, Joni Juhani
Mattila, Jessica Maaret Matilda
Nurmi, Aleksi Juho Johannes
Penttinen, Jaakko Lauri Matias
Ranta, Teemu Ville Edvard
Riihimäki, Jussi Joonas Tapio
Ruohola, Eero Olavi
Simolin, Jarno Antero
Simonen, Sami Juhani
Sorvari, Jyri Juhani
Suoniemi, Pentti Tapani

Talotekniikka

Aaltonen, Juha-Pekka Erland
Hakio, Mikko Juhani
Huvinen, Helli Lyydia
Hytönen, Jouni Eerik
Isomäki, Tommi Mikael
Jalli, Jarkko Johannes
Järvenpää, Janne Juhani
Kittilä, Toni Valentin
Korkee, Tuomas Kristian
Kuusinen, Henri Matias
Lamminmäki, Aleksei Martti Kullervo
Laurell, Kaisa Aino Johanna
Lehtinen, Jenni Marjaana
Lepistö, Juhani Markus
Lindfors, Markus Kristian
Louhi, Lauri Kaleva
Mannila, Heikki Eero Olavi
Määttä, Jani Petri Tapani
Nieminen, Sami Petteri
Niinivaara, Juuso Oskari
Niitty-Uotila, Juho Aleksi
Ojanperä, Karri Kristian
Pekkanen, Arttu Matias
Peri, Juuso Joe Valtteri
Pitkämäki, Kalle Tapani
Purho, Ville Matti
Puustinen, Jani Henrik
Rajala, Roope Artturi
Riihimäki, Panu-Ville Aleksi
Ruusunen, Saku Eemeli
Saunamäki, Joni Rainer Kalervo
Teini, Santeri Iisakki
Tonteri, Tuomas Taneli
Tuominen, Mikko Reijo Tapani
Vaskikallio, Svantte Lauri Johannes
Virta, Janne Juha Jalmari

Terveydenhoitajakoulutus

Alarotu, Jaana Maiju
Eho, Tiia Sinikka
Kauppila, Katri Kristiina
Koivisto, Johanna Maria
Koivisto, Katja Päivikki
Laine, Anni Tuulia
Lindström, Melisa Charlotta
Mäkeläinen, Laura Leea Helena
Salminen, Eeva Marika
Torpo-Valkonen, Helmiina
Tumppila, Viivi Emilia
Tähkänen, Elena Maria
Viikki, Saara Elina
Viitala, Marianne Tuulia
Virtanen, Noora Ilona
Väärämäki, Taru Johanna

Tieto- ja viestintätekniikka

Hakala, Kalle Anselmi Hannunpoika
Vuorinen, Vesa Sakari

Tietojenkäsittely

Lanteri, Maria Tuulikki
Salmi, Sami Olavi
Huotari, Noora Severiina
Koskinen, Aatu-Oskari
Moisio, Mika Matias
Mäkelä, Atte Aleksanteri
Peltokangas, Lari Artturi
Suvanto, Asko Aulis Kristian
Virtanen, Henri Johannes

Tietotekniikka

Aaltonen, Risto Henrik Olavi
Annala, Lauri Elias
Hetekivi, Santeri Aleksi
Jokinen, Mikael Matti Sakari
Kaarre, Arttu Juhani
Milán, Kim Nikke-Pekka
Mononen, Kai Antero
Rimmi, Matias Askonpoika
Sihvonen, Simo Jaakko Juhani
Tamminen, Samuli Mikael
Virtanen, Antti Juho

Viestintä

Kaski, Lauri Henrikki
Kataja, Arttu Tapio Aukusti
Majaniemi, Juho Henrik
Puurtinen, Ville Eemeli

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Hyvinvointiteknologia

Anttila, Eeva-Maria Justiina
Honkonen, Esa Tapio
Hyödynmaa, Pyry Hannes
Jatala, Katja Sinikka
Kallamäki, Anne Maarit
Koskela, Elina Pauliina
Kylä-Utsuri, Nina Johanna
Laine, Jenni Pauliina
Melava, Tia Päivikki
Pasanen, Riitta Sisko
Winberg-Piirainen, Miia Marjaana

Master's Degree in International Project Management

Helenius, Elina Maria

Palvelu- ja projektiliiketoiminta

Nauha, Marko Antero
Pistemaa-Savisto, Katja Birgitta
Siponen, Kaisa Maria

Palveluliiketoiminnan johtaminen

Järvelä, Marjo Kyllikki
Kaukinen, Anne-Kristiina

Rakentaminen ja talotekniikka

Hyttinen, Arto Tapani
Maijala, Kirsi Marjaana
Sivula, Rami Johannes

Sosionomikoulutus

Lahti, Minna Satu Kaarina
Ruusila, Katja Marjaana
Salminen, Sari Elina
Vanha-Jaakkola, Päivi Kristiina

Teknologiaosaamisen johtaminen

Koivuluoma, Ari-Pekka
Malmberg, Sami Johannes

Terveyden edistäminen

Irri, Marianne
Joenperä, Anumari
Kiili, Saana Johanna
Koivula, Eija Inkeri
Laakso, Pihla Mariska Helena
Lejman, Satu Susanna
Numminen, Henni Irmeli
Pöyry, Anna Karoliina
Rahtu, Virpi Annikki
Santala, Tiina Eeva Maria
Tuominen, Satu Orvokki
Turunen, Anu Marjatta
Tuuli, Aino Emma Inkeri
Välimaa, Maiju Elina
Öling, Kirsti Aliisa

Tietojärjestelmäosaamisen koulutus

Aalto, Rami Kristian
Ahvenjärvi, Henna-Riikka Pauliina
Hilden, Viivi Susanna
Kinnunen, Minna Johanna
Mäkelä, Mika Markus
Mäntynen, Jyrki Tapio
Nyyssönen, Arto Tapani
Oranen, Jarno Kristian
Seppälä, Jussi Petteri

Yrittäjyys

Anetjärvi, Arto Ensio
Lähteenmäki, Jarne Jukka
Nurmi, Lari-Markus Kalervo

Kuva: Pixabay

Julkaistu 12.06.2017