Takaisin

TAMKista 30.6.2017 valmistuneet

TAMKista 30.6.2017 valmistuneet

30.6.2017 TAMKista valmistui uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen www-sivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Auto- ja kuljetustekniikka

Hakala, Tiia Maria
Kainulainen, Ville Akseli
Kivinen, Anssi Kullervo
Nieminen, Ilari Akseli
Zintchenko, Nikita

Degree Programme in Environmental Engineering

Jama, Mohamed Aden
Karjalainen, Timo Tapio
Rusi, Veera Mirjam
Ruususaari, Riina Riikka Wilhelmiina

Degree Programme in International Business

Abiola, Abiodun Akeem
Barber, Emily
Kallio, Saara-Maria Helena
Morga, Sean-Patrick Poblete
Parkkinen, Pinja Eveliina
Sierla, Mikko Ilmari
Suo, Yifang
Syrjä, Matti Valtteri
Yassin, Nasif Magdi Hassan Mohammed

Degree Programme in Media

Leppänen, Janne Antero
Lievemaa, Johanna Maria
Pacal, Josef
Pak, Yulia
Potapkina, Elizaveta
Räsänen, Laura Emilia

Elokuva ja televisio

Cengiz, Sahin Heikki
Kangas, Anni Johanna
Kukkura, Anne Maria
Kuusisto, Jonna Maarit
Lappi, Jousia Benjamin
Malassu, Helena Emilia
Niemi, Terri Tuulia
Pehkonen, Sami Joonas
Pengermä, Paavo Johannes
Päällysaho, Nuutti Pietari
Pöykiö, Olli Johannes
Rautala, Jonna Katariina
Saarilampi, Jaakko Henrik
Salomaa, Laura Hannele
Siironen, Laura Marjatta
Sivil, Ilari Päiviö
Vanhanen, Janne Johannes

Energia- ja ympäristötekniikka

Lehtinen, Veikko Pekka Antero
Lindström, Sanna Emilia
Ojanen, Leena Marianne
Parkkinen, Linda Maria

Fysioterapia

Friberg, Petteri Juho Mikael
Laaksonen, Teemu Matti Aarno

Hoitotyö

Hokkanen, Eva Marita
Kainulainen, Olli Antti Einari
Kovamäki, Maria Pauliina
Kulmala, Jenni Kristiina
Määttä, Pirkka Vesa Aleksi
Seppälä, Reetta Elisa
Viitaniemi, Katja Charlotta

Hotelli- ja ravintola-ala

Hell, Janni-Emilia
Kiilerich, Silja Christine
Matikka, Niina Kristiina

Kone- ja tuotantotekniikka

Henttonen, Riku Petteri
Hjerppe, Iiro Anders
Härmänmaa, Antti Johannes
Järn, Veli-Matti Johannes
Järvinen, Jone Jasu Asser
Kiistala, Kai Juhani
Kilpi, Riku Valtteri
Kiviniemi, Ville Santeri
Kivisilta, Juuso Aleksi
Kojola, Markus Kalervo
Liuhtonen, Heli Johanna
Lyly, Juha Matti Aleksi
Mastosalo, Eetu Viljami
Mäkinen, Juho Anton
Pollari, Olli Petteri
Reponen, Juho-Pekka Aleksanteri
Salminen, Harri Mikko Tapio
Salminen, Jonne Samuli
Siukkola, Timo Tapio
Suutala, Olli Hermanni
Tuominen, Tuomas Aleksi

Konetekniikan koulutus

Kopsa, Mauno Mikael
Vaitti, Riku Justus

Kuvataide

Fleming, Ida Sofia
Nerg, Henna Kristiina
Nurminen, Emma Katri Aleksandra
Vilén, Riina Marianne

Liiketalous

Grip, Katja Marjaana
Iloranta, Kalle Markus Juhani
Inkinen, Tommi Juhani
Jaakkola, Marjaana Liisa Kaarina
Kaukko, Tiia Anniina
Lahdenpohja, Janne Erik
Lehtimäki, Sirpa Inkeri
Lehto, Linda Elina
Leino, Mirka Pauliina
Lähteenmäki, Anna Sofia
Lämsä, Heidi Kaarina
Niemelä, Essi Irmeli
Pansio, Jenni Maria
Pucilowski, Aleksi Joonatan
Simola, Sanna Liisa Maria
Strömberg, Jutta Emilia
Töyrylä, Milla Johanna
Uski, Oona Pihla Maria
Uusipaasto, Kaisu Emilia
Varis, Jasmin Eveliin
Vesanummi, Heli Susanna
Vikman, Sari Maria

Media-alan koulutus

Hiltunen, Ville Olavi

Metsätalous

Kujala, Minna Kiira Johanna
Laurila, Juho Henrik
Leppiniemi, Ida Saana-Emilia
Saarinen, Joel Sauli Matias
Tyynelä, Sini Susanna
Vesalainen, Seppo Juhani Lennart
Viinikka, Louna Linnea

Musiikki

Ishii, Sakiko
Linnovaara, Suvi Tuuli
Lukács, Dóra Katalin
Salokangas, Tuomas Mikael

Musiikkipedagogin koulutus

Damström, Cecilia Elisabeth Johanna
Kokko, Sanna Maarit
Sihvonen, Iina Maria

Palvelujen tuottaminen ja johtaminen

Hallila, Marja Emilia
Huoponen, Tanja Tuuli Eveliina
Kukka, Riikka Juulia
Maronen, Tommi Petteri
Viitanen, Miira Karoliina

Palveluliiketoiminnan koulutus

Aho, Harri Juhani
Hakamäki, Henna Terttu Maria
Iisakkila, Niina Maria Anneli
Juuti, Jenni Emilia
Kiuru, Heidi Maaret
Roslander, Paula Tellervo

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikka

Aalto, Hannareetta Suvituuli
Dyunyasheva, Venera
Golbadan, Kawa
Harila, Markus Mikael
Iso-Markku, Viljami Valtteri
Koikkalainen, Kalle Erkki Eemeli
Koivusaari, Miska Joonas Mikael
Korkeela, Mira Marika
Kuosa, Olli-Pekka Richard
Laitinen, Riku Tapani
Lampela, Mikael Markus
Lampela, Saara Katariina
Naakka, Juuso Jalmari
Nirkko, Roope Elmeri
Näpärä, Outi Elina
Unha, Joel Iikka Mikael
Viitamäki, Marko Esko

Radiografia ja sädehoito

Kuusisto, Katja Helena

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus

Nutikka, Irmeli

Rakennusalan työnjohto

Torpakko, Toni Petteri

Rakennustekniikka

Asikainen, Risto Petteri
Heinonen, Jaakko Emil
Hämäläinen, Miro Petter Matias
Järvinen, Veli-Ville Samuli
Kaski, Joni Pekka Oskari
Kokkonen, Markus Eemil
Kosonen, Jussi-Pekka
Laakso, Sami Marko Mikael
Lepistö, Saska Miikka Kristian
Mäkelä, Jarno Juho Kalevi
Niemi, Laura Johanna Orvokki
Nikula, Joonas Heikki Petteri
Saaretmaa, Jenni Maria Susanna
Sokura, Laura Tiina Emilia
Suoniemi, Ville Markus
Tamminen, Samu Juhani
Viitala, Jan Kristian
Yrjölä, Jussi Antero

Röntgenhoitajakoulutus

Peltovirta, Anne Elisa

Sosiaaliala

Ahmala, Taina Ritva Irmeli
Heinänen, Nanna Marjukka
Helin, Pia Susanne
Iivarinen, Veera Briitta
Kallio, Tarja Helena
Kuusniemi, Kalle Matias Vihtori
Lager, Minna Lyydia
Lakkala, Leea Elisa
Pietilä, Tuuli Wellamo
Seitsalo, Sari Susanna
Sipiläinen, Markku Valtteri
Tiittanen, Katja Anneli

Sähkötekniikka

Alanko, Jussi Joonas
Hannula, Juuso Joonas
Jaakola-Siimes, Kalle Akseli
Mielityinen, Tomi Markus
Rantanen, Janne Petteri
Salminen, Arttu Valtteri
Tsili, Antti Valtteri

Talotekniikka

Aalto, Tapani Lauri Antero
Vuorinen, Joonas Rikhard Ilmari

Tietojenkäsittely

Heinilä, Tiia Katariina
Jokinen, Kalle Antero Heimonpoika
Kujala, Veli-Pekka
Laurila, Arttu Aleksi
Lylyoja, Sami Jouko Tapani
Maliniemi, Joonas Ilari
Ojala, Tuukka Matias
Suominen, Henri Johannes
Vallius, Juuso
Viirto, Milko

Tietotekniikka

Lakka, Joonas Akseli
Murtonen, Samuli Johannes
Turunen, Ville Matti Antero

Viestintä

Jylhä, Pekka Samuli
Pettersen, Niko Juhani
Virikko, Petja Juhana

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Hyvinvointiteknologia

Virkkala, Tanja Katariina

Kliininen asiantuntija

Mattila, Soile Maria

Master's Degree in International Project Management

Lammi, Anna Eveliina
Walter, Christin

Master's Degree in Management and Economy in the International Forest Sector

Lahtinen, Matti Juhani

Master's Degree in Screenwriting

Spiik, Magdalena

Mediatuottaminen

Karvinen, Harri Olavi

Palvelu- ja projektiliiketoiminta

Järvensivu, Johanna Elisa
Kaasalainen, Taina Orvokki
Kallionpää, Anu Talvikki
Kangaspunta, Manu Tapani
Korpela, Susanna Tuulikki
Kuukka, Teija Tuulikki
Michelsson, Riina Pauliina
Siewert, Annina Maria

Palveluliiketoiminnan johtaminen

Luomahaara, Sanni Marleena
Lähteinen, Tuuli-Mari Annukka
Rantamäki, Suvi Johanna
Tamiola-Salminen, Tiina Susanna
Ukonaho, Tarja-Liisa
Valkolehto, Heidi-Maria Katariina

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen koulutus

Kuittinen, Marjo-Riitta

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen

Rosholm, Mirva Maarit

Sosionomikoulutus

Haili, Mirka Susanna
Hänninen, Elina Marianne

Teknologiaosaamisen johtaminen

Lehtimäki, Antti Aukusti
Pietiläinen, Janne Mikael
Ylieskola, Teppo Kalevi
Yli-Karhu, Tuomo Juhani
Ylikännö, Jonne Toni Antero

Tietojärjestelmäosaaminen

Aalto, Reetta Kaarina
Lassila, Satu Päivi Johanna
Matalalampi, Anne-Maria
Mattila, Tiia Hannele
Piiroinen, Jukka Pekka
Repo, Reetta Anneli

Yrittäjyys ja liiketoimintaosaaminen

Häkkinen, Hanna Karoliina
Mäkelä, Marjo-Riitta

 

Kuva: Pixabay

Julkaistu 30.06.2017