Takaisin

TAMKista 29.6.2018 valmistuneet

TAMKista 29.6.2018 valmistuneet

TAMKista valmistui 29.6.2018 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:


Ajoneuvotekniikan koulutus

Haapala, Elisa Maria
Koskinen, Aki Juhani
Koskinen, Kari Waltteri Mikael
Pääkkönen, Jere Albert Viljami
Savolainen, Ossi Esa Aukusti

Auto- ja kuljetustekniikka

Leskinen, Pauli Johannes
Naski, Joonas Taneli Antero
Nikkola, Olli Juhani
Nurminen, Jukka Petteri
Rikkilä, Tuomas Emil

Biotuote- ja prosessitekniikka

Grannas, Markus Kristian
Hauhia, Jere Arttur
Järvenpää, Joel
Kivenheimo, Atte Aimo Oskari
Shemeikka, Valtteri Matias

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Li, Qiuyue

Degree Programme in Environmental Engineering

Balogun, Lukmon Abiodun
Haapamäki, Krista Annina
Honkala, Inka Amanda
MacNab, Benjamin James
Pakonen, Risto Johannes
Uurtamo, Markus Antero
Vaittinen, Mikko Petteri

Degree Programme in International Business

Heikkilä, Peppi Ada Wilhelmiina
Ojala, Markus Valtteri
Ojanen, Jenni Karoliina
Pienimäki, Reetta Emilia Vilhelmiina
Rebek, Jan
Suoniemi, Aki-Jussi

Degree Programme in Media

Heinrich, Andreas
Kurvinen, Mika Juhani
Malyshev, Mark
Norvasto, Teemu Sakari
Salmi, Juho

Degree Programme in Media and Arts

Aarnio, Annika Sofia Katriine
Kähärä, Lassi Olavi
Lahti, Juho Valtteri
Vuopala, Joona Matias

Elokuva ja televisio

Ala-Lahti, Samuli Jaakko Aleksi
Holvikallio, Johanna Emilia
Koskela, Anni Henriikka
Laaksonen, Raine Ilari
Niemelä, Jaakko Juhani
Ojansivu, Kaisu Hannele
Plehandzic, Alen
Vuorio, Heidi Marika

Energia- ja ympäristötekniikka

Adolfsson, Mira Julia Elina
Heinisuo, Topias Erkinpoika
Högman, Sini Maria
Johansson, Samu Antero
Kokkinen, Ida Anni Marika
Putkinen, Tuomas Petteri
Salminen, Anne-Marja
Viljamaa, Emilia Mirjami

Fysioterapeuttikoulutus

Hepouro, Sari Katriina
Laurikkala-Dewes, Leena Maija
Välimaa, Maria Johanna

Hoitotyö

Ahonen, Vesa Emil
Kellosaari, Miila Micaela
Oja-Nisula, Janna Justiina
Pyykkö, Nita Kaisa Jannika

Hotelli- ja ravintola-ala

Karikko, Ulla Leena Kristiina

Kone- ja tuotantotekniikka/Konetekniikka

Aho, Juuso Valtteri
Hainari, Vili Santeri
Hakanen, Erik Pauli Johannes
Herrala, Mikko Valtteri
Kananen, Jouni Juhani
Kiviranta, Pasi Matti Olavi
Kuusisto, Teemu Tapani
Lehtonen, Lasse Johannes
Noppari, Miika Matias
Ojala, Jaakko Valtteri
Paavola, Matias Olavi
Puska, Ilkka Pekka
Puska, Jarno Juhan
Ranta, Janne Samuli
Salminen, Jarkko Santeri
Turja, Pyry Johannes
Uljas, Juha Matti

Kuvataide

Luttinen, Maarit Elise Susanne
Tenovirta, Ville-Matti

Kätilökoulutus

Loukkola, Anette Emilia
Pakarainen, Minna Katariina
Toivio, Paula Karoliina
Uusi-Pohjola, Jenni Saara Sofia

Laboratoriotekniikka

Laaksonen, Annika Sari
Mikkonen, Kalle Markus
Porkka, Elina Anna Maria
Sillanpää, Katja Susanna

Liiketalouden koulutus

Elimäki, Ville Erik
Furtt, Linda Karoliina
Harra, Viivi Iida Emilia
Heikkonen, Ilari Matti Aleksi
Hiltunen, Jarmo Juhani
Inha, Joonas Mauri Sakari
Järvenpää, Sanna Johanna
Jääskeläinen, Lea Valpuri
Kala, Jussi Veikko Anselmi
Koivisto, Piia Maria
Kosonen, Ella Liisa
Kudjoi, Maura Lumi Sofia
Lampen, Anna-Sofia
Lehtola, Anni Maria
Leinonen, Karoliina Emilia
Levänen, Sanna Karoliina
Lingman, Sini Kristiina
Luttinen, Noora Emilia
Munnukka, Anne Marie
Männikkö, Liisa
Nikkilä, Essi Ida Milja
Palmi, Topias Sakari
Paunu, Antti Johannes
Piikkilä, Mikko Artturi
Rajala, Katja Susanna
Ramu, Timi Anton
Ratilainen, Henri Tapio
Rimpinen, Katriina Maria Anneli
Ruusunen, Oona Kaarina
Salo, Sari Elina
Turunen, Katri Hannele
Välkki, Jenna Karoliina
Vättö, Tomi Ville Petteri

Matkailu

Salo, Heini-Maria Irina

Metsätalouden koulutus

Heinilä, Arttu Oskari
Järvinen, Maria Pauliina
Kilpeläinen, Esa Eino Kalervo
Koskinen, Rami Pertti
Lounaja, Antti Heikki
Vuorilampi, Heli Katriina

Musiikin koulutus

Anttila, Maria Erika
Hytti, Liisa Linnea
Ihander, Anna-Maija Helena
Jaakkola, Ella Sofia
Sytelä, Teemu Johannes

Musiikkipedagogin koulutus

Behm, Veli Matti
Hietalahti, Eppu Rudolf Juhani
Häkkinen, Riina Minna Maaret
Kiviniemi, Anne-Elina
Marttila, Tuomas Eino Antero
Riihimäki, Antti Juhani
Siiskonen, Pekka Rikhard
Siuko, Saija Pirjetta

Palveluliiketoiminnan koulutus

Aspila, Mikko Markku Mikael
Papinsaari, Maiju Essi Juulia
Vilppo, Helena Marianne

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikka

Rintanen, Petteri Leo Iisakki

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus

Hietanen, Jesse Joonas Sulevi
Liski, Niko Tapani

Rakennusalan työnjohto

Kallinen, Aki Matti
Suominen, Miro Henri Mikael

Rakennusarkkitehtikoulutus

Dirksen, Jan Markus
Kellokoski, Antti Juhani
Laurila, Topias Heikki Aleksi
Rantakokko, Amanda Emilia
Tenhunen, Sanna Henriikka

Rakennustekniikka

Hakanpää, Aleksi Niilo Nikolai
Lehtimäki, Joni Kalle Jonatan
Niemelä, Henri Markus Samuel
Rajaniemi, Katja Johanna
Suonpää, Santeri Heikki Johannes
Tikkanen, Simo Aleksi
Vainonen, Joonas Santeri
Von Koch, Henri Johannes

Sosionomikoulutus

Larvos-Taalikka, Jonna Eerika
Leskelä, Sallamaria
Parhiala, Nina Teresa
Pentikäinen, Olli-Petri
Potanina, Ekaterina Viktorovna
Sorvali, Irene Anneli
Wallin, Jenni Maria

Sähkö- ja automaatiotekniikka

Hanhijoki, Valtteri Olavi Kalevi
Juntunen, Timo Jouni
Lättilä, Lasse Olli
Maijala, Jere Johannes
Poutala, Juho Mikko Tapani
Saarela, Elina Karoliina

Sähkötekniikka

Hakola, Joni Juho Aukusti
Holmqvist, Jere Juhani
Kaartinen, Riku Eetu Eemeli
Kangosjärvi, Visa Valtteri
Kettunen, Markus Tapio
Kinnunen, Eero Mikael
Koskinen, Rami Johannes
Kujansivu, Viljami Markunpoika
Kulo, Veli-Matti
Mattila, Jukka Mauno
Nukari, Andrei
Pöyhönen, Aki Juhani
Rajala, Sami Petteri
Salonen, Jani Antero
Satokari, Jussi Antero
Seppälä, Teemu Samuli
Tapanainen, Johan Antrei Arinpoika

Talotekniikan koulutus

Hellsten, Niko Valtteri
Honkanen, Markku Henrik
Laine, Emmi Roosa Jemina
Turtiainen, Tuomas Elmeri

Terveydenhoitajakoulutus

Hohtari, Jannika Tiia Tuulia

Tieto- ja viestintätekniikka

Jokinen, Jan Peter Christian
Salminen, Ilari Tapio Juhani

Tietojenkäsittely

Eskola, Elina Maria
Järvenpää, Jesse Otto Kristian
Ketola, Viljami Jeremias
Kiviaho, Eero Risto Juhani
Korhonen, Kalle Samuli
Koskinen, Marita Helena
Lahtinen, Oiva Heikki Eemeli
Lammi, Hilkka Maija Pauliina
Lehmussaari, Olli Tapio Andreas
Linna, Jyri-Petteri Mikael
Lintulahti, Topi Mikael
Mcmenamin, Mikko Patrick
Nevanperä, Lauri Oskari
Pulliainen, Tomi Heikki
Ruotsalainen, Briitta Katariina
Talvitie, Ville Ilmari
Tossavainen, Mikko Matias

Tietotekniikka

Alho, Heikki August Artturi
Huida, Matti Olavi
Koli, Niko Sakari Kristian
Korhonen, Juuso Antti Eemeli
Paviala, Lassi Nikolai
Ylä-Pynnönen, Juho Heikki

Viestintä

Partanen, Aapo Matias
Vuolevi, Aleksi Joonas

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Automaatioteknologia

Ervasti, Jari Hannu
Isopahkala, Esa Tapani
Niemi, Ari Jaakko
Tahvanainen, Jukka Petteri

Hyvinvointiteknologia

Hakola, Jessica Anna Pauliina
Heinonen, Irma Anneli
Hippi, Juha Tapio
Jokela, Jarkko Jukka
Lindberg, Maria Sofia
Malinen, Kati Mirjami
Metsälä, Sari Kati Kristiina
Päivärinta, Johanna Kristiina
Rönkä, Hanna Maria

Kliininen asiantuntija

Molnár, Pia Marketta

Master's Degree in Information Technology

Tahir, Muhammad Naeem

Master's Degree in International Business Management

Boberg, Marion Sophie Eloise
Goode, Dominic Robert Lockyer
Seppälä, Karolina

Master's Degree in Screenwriting

Logan, Alistair Henry

Mediatuottaminen

Bergius, Mia Maria Karoliina
Harala, Piia-Mari
Paavilainen, Tiia Susanna
Rintala, Krista Johanna

Palvelu- ja projektiliiketoiminta

Heimo, Mikko Pauli Olavi
Järvinen, Minna Kaarina

Rakentaminen ja talotekniikka

Sipponen, Juha Markus

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen koulutus

Kurki, Riikka Piia-Maria

Sosionomikoulutus

Ahola, Sari Maarit

Teknologiaosaamisen johtaminen

Ahlbom, Juhani Ilmari
Erkkilä, Teemu Toni Tuomas
Hämäläinen, Ville Pekka Juhani
Lod, Mira Marika
Luoma, Vesa-Matti
Murto, Antti Evert
Oksala, Tero Kristian
Onkinen, Mikko Tapani
Piipponen, Olli Tapani
Pitkänen, Eveliina
Toivonen, Kirsti Orvokki

Muokattu 29.06.2018