Takaisin

TAMKista 29.12.2017 valmistuneet

TAMKista 29.12.2017 valmistuneet

29.12.2017 TAMKista valmistui uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen www-sivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Auto- ja kuljetustekniikka
Mäkelä, Antti Taneli Juhani

Bioanalytiikka

Rissanen, Emilia Niina Johanna

Biotuote- ja prosessitekniikka

Marsi, Anna-Liisa
Teittinen, Annika Cilla

Degree Programme in Environmental Engineering

Bodenmiller, Daniel Stefan

Degree Programme in International Business

Hynninen, Emmi Pia Pauliina
Ojaniemi, Mikko Pentti Olavi
Sahlakari, Sara Emilia

Degree Programme in Media

Giam, Yee Feng
Sarosi, Szabolcs

Degree Programme in Nursing

Salo, Tiffany Leigh

Elokuva ja televisio

Braun, Jesse Tapani
Hynynen, Saara-Lotta Adalmiina
Hytönen, Saana Marianna
Kalttopää, Valosäde Mariakristi Sinituuli
Lahtinen, Eeva Maria
Lyhteilä, Kirsikka Anttiina
Sarkki, Juhana Kustaa
Teperi, Meri Helmi

Fysioterapeuttikoulutus

Aalto, Maiju Minea
Gröhn, Mette Mathilda
Mustonen, Annina

Hoitotyö

Orreveteläinen, Nina Susanna

Kone- ja tuotantotekniikka

Ashorn, Henrik Julius
Hakanen, Veli Jouko Juhani
Hautanen, Jukka Tapani
Heinonkoski, Santeri Juhani
Hyppönen, Kirsti Emilia
Kohtamäki, Joni Ilkka
Kuusansalo, Lassi Martti Aleksi
Oja, Tuomas Matias
Surma-aho, Vili Santeri
Tavinen, Matti Valdemar
Uusitalo, Olli Juhani
Vehviläinen, Miikka Oskari

Kuvataide

Hartikainen, Anna-Kaisa
Hiltunen, Heini Maija Eliisa
Metsäsalo, Eliina Maaria

Laboratoriotekniikka

Ketola, Mira Johanna

Liiketalouden koulutus

Andersson, Julia Alice
Björksten, Niko Markus
Busnov, Benjamin Jasmin
Haapamäki, Heidi Sofia
Halttunen, Else Kristiina
Härkönen, Tatu Ilmari
Kaustinen, Terhi Tuulia
Kivinen, Jenny Emilia
Laaksonen, Saku Matias
Litma, Topi Martti Juhani
Lundberg, Aapo Juhani
Mallén, Sanna Pauliina
Musto, Nora Katariina
Nieminen, Tommi Kristian
Pajunpää, Marianne Marjatta
Pakkala, Roni Pekka
Pursiainen, Laura Elina Patricia
Saarinen, Sanni Ilona
Siikala, Noora Inkeri Susanna
Vasara, Eeva Marjatta
Visanen, Ari Pirkka Petteri
Äikäs, Hanna Katriina

Matkailu

Jantunen, Jonna Emilia

Metsätalous

Hanhilahti, Veetrikki Emmanuel
Walkeajärvi, Elias Antero

Musiikin koulutus

Hämäläinen, Jere Juhani
Inkeroinen, Hanna-Riikka
Lasorla, Eero Kaarlo Ilmari
Lehtimäki, Jukka Tapio
Lehtonen, Saara Talvikki
Nousiainen, Anni Maria
Tapanainen, Veera Eveliina
Tikkanen, Lauri Pentti Kullervo

Musiikkipedagogin koulutus

Kallasjoki, Elisa Katariina
Kivimäki, Petri Reidar
Kokkonen, Eero Eino Kalevi
Mattila, Anu Tuulia
Mäkinen, Emmi-Sofia Elisabet
Puhakka, Enna Liisa
Ylöstalo, Laura Marketta

Palvelujen tuottaminen ja johtaminen

Järvenkallas, Kirsi Anniina

Palveluliiketoiminnan koulutus

Koponen, Joonas Valtteri
Lahnalampi, Rebecca Kristiina
Lassila, Vesa-Pekka Kalevi
Manu, Minna Mirjami
Salonen, Heidi Johanna
Setälä, Iina Emilia

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikka

Järvinen, Artturi Eemeli
Kakko, Taru Eveliina
Lahti, Juhamatti Antero
Myllyluoma, Elias Juhani
Mäkelä, Emmi Helmi Josefiina
Saarnio, Samu Henrik Mikael
Warjus, Laura Katariina

Rakennusalan työnjohdon koulutus

Luoma, Hanna Maria
Niemelä, Alpo Taavetti
Rakennustekniikka
Jaatinen, Lauri Mikael
Jokihaara, Piia Pauliina
Khalifa, Rami Amin

Röntgenhoitajakoulutus

Hahne, Emilia Miira Anneli

Sairaanhoitajakoulutus

Isohanni, Erika Miia-Maaria
Ollikainen, Tiltu Tuuli Emilia

Sosionomikoulutus

Heikinmäki, Jukka-Pekka
Kauhanen, Milla Vuokko
Paavilainen, Sami Matti Antero
Puikkonen, Milla Emilia
Seppälä, Eveliina Matilda
Tuominen, Sanna Orvokki
Tyni, Saila Marjaana
Väisänen, Suvi Henriikka

Sähkötekniikka

Valtonen, Aleksi Markunpoika
Äikäs, Martin Tuomas Kristian

Talotekniikka

Alenius, Riku-Joonas
Haanpää, Hannu Kalevi

Tieto- ja viestintätekniikka

Bauer, Lauri Sakari
Rantaeskola, Roni Valtteri

Tietojenkäsittelyn koulutus

Hämäläinen, Juuso Joonatan
Ihamäki, Aino Serafina
Ketonen, Hermanni Aleksi
Kiviharju, Ilkka Tapani
Kosonen, Annukka Johanna Elisa
Laasanen, Jani Juhani
Mikkola, Jyri Henrik
Mäki-Kihniä, Tommi Oskari
Neulaniemi, Samu Henri Juhani
Pauni, Janne Eevald
Pehkonen, Antti Eemeli
Rautio, Juho Pekka
Rosti, Otto Jussi Viljami
Sariola, Atso Toivo Jalmari
Suikkanen, Mika Tapio
Tanninen, Jonne Ensio
Tanskanen, Matti Tapani

Tietotekniikka

Kivelä, Jani Petteri
Lehtimäki, Miikael Markus
Lehtinen, Saku Oskari
Leppänen, Antti Aleksanteri
Makkonen, Mikko Risto Eemil
Mikonmaa, Leo Juhani
Mäensivu, Eero Eemil
Ojala, Joonas Mikko Vihtori
Peltola, Reko Markunpoika
Sorsakivi, Anssi Tapani
Takku, Esko Aukusti

Viestintä

Anttila, Toni Petteri
Ronko, Jonna Karoliina

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Automaatioteknologia

Kuusisto, Tero Samuli

Hyvinvointiteknologia

Parviainen, Anniina
Pystynen, Anne Sisko

Kliininen asiantuntija

Rantanen, Janne Esko Juhana

Master's Degree in Information Technology

Härkönen, Tuomas Jukka Samuli

Master's Degree in International Business Management

Lamberg, Juhana Mikael

Master's Degree in Management and Economy in the International Forest Sector

Raittinen, Laura Marika

Mediatuottaminen

Mikkonen, Marko Sami Petteri
Veijanen, Johanna Maria

Palvelu- ja projektiliiketoiminta

Touru, Satu Marjaana

Palveluliiketoiminnan johtaminen

Luukkonen, Tuomas Petteri

Sosionomikoulutus

Isokallio, Sina Maria
Lundan, Jenni Annikki
Saloniemi, Marja-Leena
Valli, Sanna-Mari

Teknologiaosaamisen johtaminen

Heikura, Hanna Helena
Rautiainen, Mika Petteri
Uskola, Toni Kristian

Tietojärjestelmäosaamisen koulutus

Elväs, Saara Reetta Marjaana
Hautakangas, Anne Johanna
Kytölä, Pasi Johannes
Ström, Lars Tomas

 

Kuva: Pixabay

Muokattu 10.01.2018