Takaisin

TAMKista 20.12.2018 valmistuneet

TAMKista 20.12.2018 valmistuneet

TAMKista valmistui 20.12.2018 uusia osaajia työelämään. Listassa on sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen verkkosivuilla. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Kuva: Anna Vättö
Kuva: Anna Vättö

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Ajoneuvotekniikan koulutus

Karhumaa, Eljas Ilari
Lappalainen, Johannes Valtteri

Bioanalyytikkokoulutus

Hannuksela, Elina Marjaana
Haromo, Elina Johanna
Iakubovskaia, Alina
Ilkka, Sari Kristiina
Järvenpää, Iidaliisa Kristiina
Kallioniemi, Sirpa Hannele
Kangassalo, Raija Tuulikki
Kauppi, Tuire Hannele
Ketola, Teija Maarit
Kiipeli, Kirsi Anneli
Kivimäki, Jasmiina Meri Maria
Kleemola, Heidi Elina
Kurki, Saara Annukka
Laakso, Eeva-Liisa
Laamanen, Minna Katri Susanna
Lahtinen, Iida Helena
Lahtinen, Leena Marketta
Lahtinen, Suvi Anneli
Mäkilä, Sami Kristian
Pesonen, Ilja Emil Tapio
Pilvi, Riikka Elina
Rannikko, Emmi Johanna
Ruotsalainen, Sanni Pauliina
Saarimaa, Hanna Liisa
Salmesvuori, Reetta Emilia
Sillanaukee, Milja Maria
Sippola, Pia Katariina
Stålhane, Joona Antero
Takanen, Tiina Hillervo Julia
Torniainen, Kaisu Tuulia
Wahlsten, Erika Katariina
Vasara, Anri Elina
Yli-Karhu, Taru Päivikki

Biotuote- ja prosessitekniikka

Hansen-Haug, Heidi Johanna
Herajärvi, Ville Hannes Antero
Rappe, Jussi Paavo Antero

Degree Programme in Energy and Environmental Engineering

Akhimova, Elizaveta
Chen, Yimeng
Sjölund, Jani Ilmari

Degree Programme in International Business

Aardema, Ruben
Correia Carneiro Junior, Francisco Antonio
Delkamp, Morgan David
Dimulescu, Florin Ioan
Heinänen, Sonja Katariina
Hoppula, Ilona Elli Amanda
Kulieva, Sabina
Laakso, Ella Maria Josefiina
Lindfors, Emmiina Rosa Maritta
Metsäranta, Venni Aaretti
Rowe, Yasmin Maria
Saraketo, Maria Emilia
Sirén, Essi Marjaana
Vasileva, Valeriia

Degree Programme in Media and Arts

Karukoski, Nadia
Mitiku, Alexandra Kihwa-Endale

Energia- ja ympäristötekniikka

Rinne, Tiina Annika Elviira

Fysioterapeuttikoulutus

Andersson, Satu Maarit
Hautasuo, Noora Elena
Heikkilä, Noora Hannele
Herra, Markus Sebastian
Hiltunen, Mia Maria
Hoikkala, Tiia Karoliina
Ikonen, Jani Petteri
Into, Tero Aleksi
Jaakkola, Reetta Maria
Kaitajärvi, Annikka Katriina
Kanerva, Eeva Anniina
Kivioja, Janne Markus
Koivisto, Katariina Rosa Maria
Koskinen, Miikka Tapio Johannes
Kudjoi, Tapani Kalevi
Lahti, Anni Elina
Laikola, Jenna Marika
Lindström, Sesilia Sandra Maiju
Luosto, Hanna Louisa Marianne
Mikkola, Tuuli Kaarina
Nuutinen, Ella Tuulia
Rahkonen, Janiina Tuulia
Rautanen, Noora Karoliina
Roivas, Janne Kai Anton
Saarinen, Emilia Amanda
Sakki, Kerttu
Suomela, Veera Juulia Aleksiina
Uusi-Kämppä, Miranda Iida Maija
Vainioniemi, Mikko Hermanni

Hoitotyö

Muurila, Oona Hanna Kaisa
Oksanen, Mikko Valtteri

Hotelli- ja ravintola-ala

Ristimäki, Jonna Heidi Marjaana

Kone- ja tuotantotekniikka

Ahola, Juuso Valtteri
Anttila, Anton Ilari
Haavisto, Jussi Antti Mikael
Huusela, Jussi Tapani
Reunanen, Toni Tapio
Uusi-Pietilä, Miila Kaarin
Vesalainen, Esa Kauko Kaarlo

Kätilökoulutus

Ala-Fossi, Hanna Maria Katariina
Ebeling, Eveliina Maria
Järvelä, Anna-Josefiina
Kallio, Essi Eveliina
Kallioniemi, Sanni Ilona
Koivunen, Laura Kaarina
Kuha, Marianne Annika
Kuikka, Henna Annika
Leivo, Tiia Pauliina
Malmi, Roosa Aleksandra
Puumala, Minna Maaria
Raatikainen, Janica Anniina

Laboratoriotekniikka

Kääriäinen, Maija Elisa
Pottonen, Nina Maria Elina
Väre, Sanna Marjatta

Liiketalouden koulutus

Aaltonen, Johanna Annukka
Ahopelto, Iiro Mikael
Berg, Taija Pauliina
Erkkilä, Riina-Maija Karoliina
Forsgård, Kira Wilhelmina
Heininen, Sanni Katriina
Himanka, Paula Anneli
Kallio, Hanna Kristiina
Koivumäki, Jenni Juulia
Kolhanen, Viivi Sara Emilia
Koskimäki, Marja Kaarina
Koskinen, Kaisa Kristiina
Kuortti, Helena Matilda
Lahti, Roosa Johanna
Lamminmäki, Tanja Kristiina
Landström, Lassi Otto Ilmari
Lantta, Miika Kristian
Latosaari, Sanna Maria
Lehtinen, Kristiina Elsa Maria
Leppikangas, Sanni Maria
Leppälä, Jenni Juulia
Lind, Kaisla Tuulia
Mantila, Päivi Hannele
Mikkonen, Suvi Anniina
Mäkelä, Teija Maria
Mäkinen, Ilona Inkeri
Osa, Eeva Sinikka
Palovuori, Leena Liisa Kaarina
Pelkonen, Lauri Antero
Pentinlehto, Sini-Tuulia
Rautiainen, Pekka Matias
Sandholm, Satu Maria
Tuominen, Aatu Pekka Ilmari
Vainiomäki, Viivi Karoliina
Vanhamäki, Outi Anita
Vennonen, Ronja Maria
Viikeri, Tuomas Arttu Antero
Vilmunen, Petra Pauliina
Vuorela, Julia Josefiina
Vuorela, Roosa Marika
Ylipekkala, Oona Maria Alexandra

Media-alan koulutus

Aaltonen, Juha-Pekka
Hirvonen, Anni Jasmiina
Kuhanen, Lina Maija Julia
Reinikainen, Outi Pauliina Anniina
Tolvanen, Katariina Maria
Virtanen, Petra Karoliina

Metsätalouden koulutus

Jussila, Taija Kristiina
Kuusisto, Teijo Henrik
Mero, Petra Emilia
Miika, Jarkko Kalevi

Musiikkipedagogin koulutus

Karhi, Lauri Johannes
Manner, Hanna-Leea Marjukka

Palveluliiketoiminnan koulutus

Ahtiainen, Samu Hermanni
Daniel, Anna Marie Emilia
Forsman, Erika Ida Matleena
Kairistola, Kalle Jouko Juhani
Kaustinen, Taru Tuulia
Kotilainen, Heini Johanna
Kouri, Mandi Hilja Anneli
Kurko, Noora Johanna
Kylmälahti, Minttu Julia
Lahdelma, Heidi Meri Tuulia
Lehtonen, Emmiina Marianne
Lempinen, Minna Marjatta
Lindholm, Frida Maria
Merta, Marianne Emma Eveliina
Mäkelä, Marianna Annukka
Pohjonen, Maria Tellervo
Sainio, Jenna Maria Susanne
Selenius, Mikko Jalmari
Seppälä, Anita Kaarina
Sorkkala, Vilhelmiina
Tiilikainen, Joni-Matti
Yli-Mäkelä, Wilma Kristiina
Åkerberg, Emilia Laura Sofia

Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikka

Lehto, Ville-Petteri
Pihala, Eero Johannes

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus

Nyhammar, Annastina Karolina
Villberg, Miikka Juhani Henrikki

Rakennusalan työnjohdon koulutus

Hellman, Henrik Kristian
Hienonen, Antti Eemeli
Itäjärvi, Joel Tapio
Järvinen, Janne Reijo Albert
Kannisto, Hannu Tapio
Kemppi, Lassi Aleksi
Kuiri, Kerkko Juhani
Kukkonen, Eero-Samuli
Lehtiniemi, Tanja Katariina
Markkola, Arttu Julius
Nisula, Arttu Eemeli
Oksanen, Jani Samuli
Parviainen, Samuli Mikael
Rajala, Eetu Paavo Antero
Sainio, Kirsi Amanda
Santala, Tommi Antero
Seistola, Matti Juhani
Sippola, Juuso Rikhard
Torppa, Ville-Veikko Topias

Röntgenhoitajakoulutus

Aalto, Ville Aleksander
Blom, Jere Salomon
Heikkilä, Kipi Joy Aleksandra
Hietaharju, Reija Johanna
Huovinen, Johanna Emilia
Huuhka, Anna-Lotta Karoliina
Ikonen, Jaana Mirjami
Ilomäki, Roope Sakari
Jauhojärvi, Marika Heini Susanna
Jokinen, Jasmin Tuulia
Järvenoja, Tanja Hannele
Kaliste, Heli Katriina
Kesola, Aki Samuli
Kivimäki, Karita Josefiina
Kutuniva, Laura Johanna
Lindroos, Heli Karoliina
Martin, Laura Annina
Muukka, Eeva Josefiina
Pakola, Elina Varpu Maria
Pikkarainen, Maarit Anneli
Planting, Anu Annikki
Ruippo, Tuomas Mikael
Ruupunen, Anne Maria
Sampo, Jenna Satu Annukka

Sairaanhoitajakoulutus

Ala-Krekola, Niina Anita
Alila, Mari Johanna
Alm, Tommy Anshelm
Antila, Reetta Sofia
Anttila, Karoliina Vivian
Artema, Sanni Kanerva
Elgland, Eveliina Liisa Maria
Erkkilä, Irkka Tuulia
Eteläpää, Riina Sofia Charlotta
Federley, Minna Marika
Freihoff, Ida Maria Wilhelmiina
Haapala, Ville-Veikko
Haikka, Tinja Jennika
Hakala, Noora Johanna
Hakkarainen, Helmi Tuulia
Hakkarainen, Henna Katariina
Halonen, Fanny Liisa Kustaava
Halonen, Sara-Eveliina
Harjanne, Ulla-Maria
Heikkilä, Henna Maria
Heikkinen, Valma Veronika
Heinisuo, Sonja Amanda
Heinonen, Lotta Aleksandra
Helminen, Ville Osku Valtteri
Hietikko, Susanna Emilia
Honkanen, Jami Johannes
Horppu, Taru Tuire Irene
Huhtaniemi, Juha Henrik
Hukari, Sini Noora Anniina
Häkkilä, Kiia Eveliina
Häkkinen, Veera Anniina
Hästbacka, Miia Riikka
Inginen, Elena Jurevna
Jokinen, Sanna Sofia
Jokisalo, Janika Hannele
Jämsä, Eveliina Maria
Jännetyinen, Sini Susanna
Järvensivu, Jenna Josefina
Jääskeläinen, Katri Anita
Kajala, Milla Matleena
Kallio, Heljä Tuulia
Kangasjärvi, Emma Maaria
Kannisto, Ulla Pauliina
Keiski, Sanna Helmi Helena
Kelhä, Eerika Irene Anastasia
Keskiruusi, Pauliina Maria
Ketonen, Inka Pauliina
Kohonen, Maria Katarina
Koivunen, Mira Kristiina
Kokkonen, Johanna Juulia
Koskinen, Tiia Katariina
Koskunen, Elina Mariia
Kosonen, Anni Lilja Orvokki
Kuisma, Tiina Anni Maria
Kuitunen, Iisa Emilia
Kupi, Sinituulia
Kuukka, Mari Kristiina
Kuusjärvi, Juha Tapani
Kärkimaa, Heli Birgitta
Körkkö, Sofia Vilhelmiina
Lahtela, Lisbet Marjaleena
Lahti, Janika Matilda
Laitinen, Krista Maria
Lamminpää, Ida Sofia
Laukka, Petra Katariina
Launomaa, Riikka Susanna
Lauri, Roosa-Maria Eveliina
Lehtimaa, Merituuli Laura Emilia
Lehtinen, Veera Vilhelmiina
Lehto, Beerit Arja Piritta
Lempiäinen, Jenni Hannele
Leppälahti, Jemiina Iida Sofia
Leppälä, Sanna Pauliina
Leppänen, Heidi Maria
Lundberg, Julia Johanna
Luostarinen, Minttu Tuulia Orvokki
Lähteenmäki, Nina Emilia
Mariner, Sini Liisa Pelagia
Mattila, Tiina Katriina
Muhonen, Heidi Maria
Mustonen, Suvi Tuulikki
Myhkyrä, Toini Maria
Mäkelä, Ilari Topias
Mäkinen, Henna Emilia
Mäkinen, Marjo Hannele
Mäkisalo, Minerva Cecilia Jasmine
Mäntyharju, Julia Aurora
Määttänen, Venla
Nappa, Noora Merita
Niemelä, Meiju Leena
Niemi, Hanna Leena
Nieminen, Heini Susanna
Nieminen, Riitta Susanna
Niittymäki, Sanna Karoliina
Nybom, Andrea
Ojajärvi, Outi Johanna
Paulakorpi, Henna-Riikka
Paunu, Ilona Katri Matilda
Peltola, Tuukka Pentti Hermanni
Peltomäki, Marianne
Peltoniemi, Kaisa Eveliina
Pennanen, Sara Tuulia
Peräkääly, Eeva Helena
Perämäki, Elina Kristiina
Pulkkinen, Venla Johanna
Päivä, Santeri Arttu Sakari
Raivio, Marinka Sara Hannele
Rauhansalo, Henna Tuulia Hannelore
Reinikainen, Helena Kristiina
Rinteelä-Niemi, Saija Helena
Ritala-Haakana, Tytti Elina
Rokka, Kaisa Helena
Rujala, Meri Tuulikki
Rustari, Niina Maria
Ruuhijärvi, Rosabella Vanilla
Räsänen, Dimitri Christian
Saarinen, Henna Aliisa
Saastamoinen, Iida Maria Sofia
Salminen, Iida Karoliina
Salmivalli, Kaisa Johanna
Sarin, Johanna Marjut
Selin, Heli Ulla Elina
Seppälä, Janne Jaakko Sakari
Seurujärvi, Sanna Kaarina
Sikala, Mari Elina
Silakova-Eronen, Renata
Sovijärvi, Kirsi Maarit
Suojalehto, Sara Helena
Suontakanen, Sini Jasmine
Suoranta, Jari Johannes
Syrjänen, Satu Lauria
Taivalmäki, Riikka Maria
Tamminen, Janni-Henriikka Helena
Tapaninaho, Julia Linnea
Tolpanniemi, Joanna Ewa
Tuominen, Silja Karoliina
Turunen, Sanna Katriina
Vainikka , Melina Eveliina
Wallin, Tanja Tellervo
Varjotie, Vilma Dagmar Elisabeth
Vaskelainen, Sanni Sofia
Villgren, Jessika
Virolainen, Susanna Kristiina
Virtanen, Katri Sini Susanna
Virtanen, Nanne Marie
Vähä-Ypyä, Sanja Maarit Annina
Välimäki, Pauliina Suvi Irene
Väätäjä, Riikka Maaria
Yli-Rosti, Elisa Johanna
Ylömäki, Sofia Angelika
Yrttiaho, Nora Ida Airiina

Sosionomikoulutus

Hoikka, Anniina Sofia
Kaasalainen, Annika Kristiina
Koskinen, Satu Kristiina
Käppi, Jenna Julia
Lempinen, Tiia Maria
Mauranen, Pietu Paavo Petteri
Peltoniemi, Kaisa Katariina
Päiväniemi, Heidi Emma Aurora
Rajamäki, Sanni Elina
Rinta-Opas, Salla Liisa
Saarimaa, Nina Eveliina
Saarinen, Laura Maija Eliisa
Salminen, Emmi Lyydia
Sivén, Heidi Susanna
Taskinen, Hannaleena Karoliina
Toikkanen, Iivi Annika
Tormulainen, Roope Herman
Törrö, Jukka Johannes

Sähkö- ja automaatiotekniikka

Kirstua, Jonne Tapio
Laine, Erno Jalmari
Mantere, Pekka Tapani
Saarikko, Mikko-Ville
Seiko, Niko Petteri
Taipale, Juha Antero
Virtanen, Joonas Tapio
Äijälä, Teemu Matias

Talotekniikan koulutus

Juurikka, Satu Marita
Koponen, Otto Viljami
Saksio, Luka Valdemar
Suka, Fazli
Valto, Ossi Akseli
Zidbeck, Rene Henrik Axel

Tietojenkäsittelyn koulutus

Alanen, Timur Tuomas
Aronen, Samu Pietari Topias
Haapavaara, Ville Johannes
Jääskeläinen, Niko Kristian
Kyei, Micky Valdemar
Malmi, Noora Marika
Niemi, Väinö Aleksi
Piekkola, Sofia Maria Erika
Salminen, Jouko Seppo Ilmari
Tikkamäki, Veera Maria

Tietotekniikka

Spalding, Samuel David

Yrittäjyys ja tiimijohtaminen

Forsman, Henriikka Susanna
Haara, Vili Petteri
Hahtokari, Riina Maria
Hellsten, Henri Mikael
Hiltunen, Antti Oskari
Huura, Jaakko Otto Johannes
Huura, Janni Janette Maria
Järviluoma, Valtteri Johannes
Kahra, Ville-Waltteri Matias
Kauppinen, Sara Anni Maria
Koivisto, Jutta Kastanja
Kuivanen, Miisa Mari Julia
Kurki, Pinja Jasmina
Mäkelä, Eetu Petteri
Mäki, Riku Ernesti
Mäkinen, Kaisa Maria
Orenius, Aleksi Sakari
Peltoniemi, Patrik Alexander
Perä-Rouhu, Ariela Harriet Teresia
Piipponen, Eelis Benjamin
Pinomäki, Teemu Kalervo
Polojärvi, Ville Sakari
Qvick, Noora Sari Eveliina
Ramu, Joni Kristian
Räisänen, Päivi Katariina
Saralevä, Janica Ida Julia
Sillanpää, Nelli Hanna Pauliina
Stén, Oliver Andreas Jaakonpoika
Suominen, Niina Maarit
Tappura, Juuli Olga Maria
Tarkiainen, Elisa Anni Eriika
Toivonen, Tuomas Tapani
Vaara, Essi Satu Talvikki
Vuotila, Reeta-Maija

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Automaatioteknologia

Leppänen, Antti Jussi

Hyvinvointiteknologia

Korhonen, Ella Maija
Lehtimäki, Anne Maarit
Rauhamaa, Saija Elina
Räty, Teemu Valtteri
Syyrakki, Laura Helena

Kliininen asiantuntija

Haliseva, Laura Maaria
Isoaho, Tanja Annukka
Latvala, Piia Susanna
Lehtonen, Matleena Anniina
Lintonen, Minna Kristiina
Niiniviita, Taija Terhikki
Pirttikangas, Heidi Kristiina

Master's Degree in Educational Leadership

Cintron, Anna-Riina Maria
Danmeri, Farida
Teneva, Irena Valerieva

Master's Degree in Information Technology

Omokaro, Richardson Bob

Master's Degree in International Business Management

Bernad, Emilia Katariina
Heikkilä, Tarja Kaarina
Heinonen, Heidi Maria
Kaivonen, Susanna Mia Elisa
Koutonen, Timo Markus
Lehtola, Heidi Johanna
Leppänen, Eetu Matias
Mozumder, Md Monir Hossain
Oksanen, Sami Markus
Rosvall, Viveka Ellen

Master's Degree in Screenwriting

Marsh, Minna Kristiina
Pirinen, Miia Katriina
Tiitto-Kokkoniemi, Marjo Kaarina

Musiikkipedagogi (ylempi AMK)

Iljin, Saana Aleksandra
Koski, Tero Robert
Manni-Korpi, Maaret Sari Marketta
Nyberg, Lotte Helena Mirjam
Pirttikangas, Maria Eerika
Sandström, Bo-Anders

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen koulutus

Aakko, Heini Hannele
Aaltonen, Salla Maria
Asikainen, Laura Mari
Grönfors, Sari Hilkka Hillevi
Kaarne, Matti Juhani
Kainulainen, Angela
Kivelä, Linda Johanna
Mielonen, Johanna Kaarina
Mäihäniemi, Tiina Annikki
Mäki, Seppo Sakari
Nuotiomaa, Saija Marketta
Paulaniemi, Kati Marika
Pentti, Merita Annele
Rantamäki, Aino Maria Johanna
Toivonen, Satu Helena
Virta, Maria Johanna

Sosionomikoulutus

Ahola, Vilma Julia
Alakoski, Veera Katriina
Rantanen, Satu Kristiina
Salonen, Heidi Susanna
Skantz, Johanna Helmi Elina

Teknologiaosaamisen johtaminen

Hautala, Tarmo Tuukka Topias
Mäkilä, Tuomas Juhani

Terveyden edistäminen

Peltomaa, Virpi Pauliina

Tietojärjestelmäosaamisen koulutus

Viitanen, Juha Kalevi

Muokattu 19.12.2018